Aryana Laser

02122135054 - 02122136550 info@AryanaLaser.com

درمان جوش

AryanaLaser.com

کلینیک زیبایی آریانا

هم اکنون می توانید با ما در تماس باشید و رایگان از مشاوره پزشک های متخصص کلینیک آریانا سوالات خود را بپرسید
کلینیک زیبایی آریانا تهران - سعادت آباد -میدان کاج ابتدای سرو غربی ساختمان پزشکان سینا طبقه چهارم واحد 27
02122135054 - 02122136550

درمان جوش

درمان جوش
اسکارآکنه تورفتگی های که ناشی ازجوشهای عمیقی است که دربعضی موارداین چالها سطحی ودربعضی موارد عمقی میباشد. هرچه اسکارها سطحی تر باشدپر کردن و صاف کردن آن آسان تر و سریعتر وهرچه اسکارها عمیق تر باشند صاف تر کردن آنها دشوارتر ونیاز به زمان بیشتری دارد.
جهت درمان اسکارآکنه قبلا به این شکل بود که بایداول جوش فعال را متوقف می کردیم و وقتی مطمين می شدیم که بیمار،حداقل جوش عمیق نزند و بعد اقدامات لازم جهت صافترکردن فرو رفتگی ها را شروع می کردیم ولی با پیشرفت دستگاه های لیزر امروزه میتوانیم همزمان با بهبود آکنه فعال فرورفتگی های آن را هم صاف کرد.
انواع جای جوش
جای جوش چکشی (درصد شیوع بالا و رایج)
جای جوش چکشی فرورفتگی‌های عمیق با عرض کمتر از ۲ میلی‌متر است که روی پوست پخش می‌شوند و در نتیجه این گونه به نظر می‌آید که چکش یا یخ‌شکن چند نقطه از پوست را سوراخ کرده است.
واگنی (درصد شیوع بالا و رایج)
جاهای جوش واگنی به صورت مثلثی و دارای لبه‌های عمودی تیز هستند و به جای آبله مرغان شباهت دارند. این گونه جای جوش می‌تواند سطحی یا عمیق باشد، و غالباً روی گونه‌ها و شقیقه‌ها به چشم می‌خورند.
جای جوش دره‌ای شکل (درصد شیوع بالا و رایج)
جای جوش دره‌ای شکل پی‌آمد آسیب دیدن زیر سطح پوست است که به پوست ظاهری موج مانند می‌دهد. این نوع جای جوش معمولاً گسترده و سطحی است.
جای جوش هایپرتراپیک یا برجسته (درصد شیوع پایین)
جای جوش هایپرتراپیک برجسته و برآمده است و معمولاً بیشتر روی پشت بدن و قفسه سینه به چشم می‌خورد، البته بروز آن روی گردن و صورت نیز بعید نیست. این ضایعات پوستی حاصل از جوش یا آکنه شدید (کیست یا برآمدگی)معمولاً از محدوده زخم اولیه فراتر نمی‌روند و به مرور زمان کوچک‌تر می‌شوند.
هایپرپیگمنتیشن (این نقاط جای جوش نیستند)
از اصطلاح هایپرپیگمنتیشن برای اشاره به نقاط قرمز یا تیره‌ای استفاده می‌شود که پس از بهبود جوش یا کورک به جا می‌مانند. این نقاط، که خال یا لکه نیز نامیده می‌شوند، جای زخم و جوش نیستند، اما غالباً چون چند ماه یا حتی چند سال طول می‌کشد تا برطرف شوند، به اشتباه جای زخم یا جوش دانسته می‌شوند.
تاثیر لیزر بر شفاف شدن و چروک و کاهش اسکارهای فرورفته چه زمانی بعد از لیزر شروع و مشخص و بارز میشود ؟دو هفته بعد از اولین جلسه لیزر پوست نسبتا شفاف و روش میشود و در صورتیکه شخص کرم های ضد افتاب خود را خوب استفاده کند با ادامه هر جلسه لیزر ( ماهی یک بار ) پوست شفاف تر میشود.
در مورد اسکارهای فرورفته و لکه های بعد از جوش یا لک جای جوش هم به همین صورت است وهر جلسه عمق چاله ها و لک جای جوش کمتر و و با ادامه جلسات لیزر کمتر و کمتر میشود ونهایات بعد از جلسه چهارم لیزر بطور متوسط 60 درصد ( از 40 تا 80 درصد متغییر بر حسب عمق اسکارها ) عمق اسکارها کمتر و ظاهران بهتر میشود ، در مورد بهتر شدن چروک صورت یا سفت تر شدن پوست های شل معمولا سه تا جهار ماه بعد از لیزر یعنی از جلسه سوم به بعد تاثیر ان مشخص میشود چرا که پروسه کلازن سازی بعد از لیزر دیر اغاز میشود و البته وقتی کلاژن های جدید در زیر پوست ایجاد شد به مدت طولانی هم باقی می ماند ( میانگین دوسال ) در مبحث لیزر فراکشنال ( شماره 1 ) توضیح داد ه شد که اگر امواج رادیوفرکونسی یا ار_اف با لیزر فراکشنال همزمان انجام شود تاثیر ضد چروک و ضد شلی پوست لیزر بیشتر خواهد شد.

ترميم جاي سوختگي ناشي از ليزر بسيار مشکل است و تنها راه حل آن جراحي خواهد بود. در نتيجه به افرادي که پوستي تيره دارند به ويژه سياه پوستان توصيه مي شود از ليزر استفاده نکنند. چون هر قدر پوست تيره تر باشد، بيشتر احتمال آسيب وجود دارد و هر اندازه پوست روشن تر باشد، نتيجه بهتري از ليزر درماني به دست خواهد آمد. در ضمن افرادي که سابقه لکه هاي پوستي ناشي از سوختگي ملايم دارند نيز گزينه مناسبي براي ليزردرماني محسوب نمي شوند، چون احتمال سوختگي در آن ها بسيار زياد است.
کلینیک لیزر، پوست و مو اریانا ارائه دهنده ی خدمات زیبایی در تهران میباشد.

ارتباط با کلینیک آریانا

تهران - سعادت آباد -میدان کاج ابتدای سرو غربی ساختمان پزشکان سینا طبقه چهارم واحد 27

تلفن : 02122135054

تلفن : 02122136550

info@AryanaLaser.com

برای مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی آریانا تماس بگیرید

02122135054 - 02122136550